Logo Toni Monterde

Sports Timing

Provisional Ranking

"EVEREST RAIL RACE 2014"

Clt Bib Name Nation Team Sponsor Bhandar Jase Bhanjyang Kharikhola Phakding Tyangboche Lukla Temps Diferència
1 1 TAMANG Samir NEP Annapurna Treks - Adeaventura Adeaventura - AnnapurnaTreks 2h30:01 4h14:06 3h48:02 3h53:35 2h51:51 3h21:10 20h38:45 Diploma
2 31 LAMA SHERPA Phudorje NEP Annapurna Treks - Adeaventura Adeaventura - AnnapurnaTreks 2h30:34 4h14:12 4h07:47 3h53:38 2h51:51 3h21:10 20h59:12 20:27 Diploma
3 29 ITURRIETA Zigor ESP Compressport 2h56:46 4h31:05 4h50:57 4h09:41 3h32:53 3h52:45 23h54:07 3h15:22 Diploma
4 11 EACOTT James GBR Tri Meets Trail 3h19:12 5h21:39 5h15:31 4h36:53 3h26:08 4h06:03 26h05:26 5h26:41 Diploma
5 14 COMET Anna ESP Dynafit - Provetsa 3h16:16 5h01:46 5h35:35 4h28:18 3h50:15 4h34:33 26h46:43 6h07:58 Diploma
6 8 SERRA Marc ESP MASCARELL-SERRA 4h06:01 5h16:02 5h32:08 4h41:18 3h50:15 4h34:33 28h00:17 7h21:32 Diploma
7 5 SERRAZINA Jorge POR AA Lebres do Sado 3h36:44 6h09:48 5h38:32 5h06:09 3h59:24 4h24:26 28h55:03 8h16:18 Diploma
8 24 DELGADO Jose Ignacio ESP X-Bionic La Sportiva 4h12:59 6h26:42 5h35:35 4h28:19 3h50:15 4h34:33 29h08:23 8h29:38 Diploma
9 19 SUTTON Kerry GBR Tri Meets Trail 3h36:35 6h09:56 6h09:55 5h06:09 4h18:16 5h02:22 30h23:13 9h44:28 Diploma
10 7 MASCARELL Enric ESP MASCARELL-SERRA 4h06:02 6h14:04 6h05:59 5h20:34 4h06:08 5h02:22 30h55:09 10h16:24 Diploma
11 23 HUGHES Michael AUS 3h57:29 7h12:13 6h32:32 5h20:34 4h24:08 5h02:21 32h29:17 11h50:32 Diploma
12 2 LAMA SHERPA Yangdi NEP Adeaventura - AnnapurnaTreks 3h56:33 6h50:30 6h27:43 5h35:47 5h01:38 5h02:22 32h54:33 12h15:48 Diploma
13 35 PEREIRA Montse ESP X-Bionic 4h16:21 7h33:44 7h17:22 5h53:56 4h31:53 5h06:25 34h39:41 14h00:56 Diploma
14 27 GUERRERO Luis MEX TrailSport 5h17:50 6h24:11 7h32:15 5h53:56 4h21:34 5h21:48 34h51:34 14h12:49 Diploma
15 28 OLAVE Javier ESP Full Activity 3h57:03 6h42:58 7h32:42 6h43:00 4h46:34 5h53:55 35h36:12 14h57:27 Diploma
16 30 GORINA Paco ESP Coses de Muntanya Coses de Muntanya 4h06:20 7h06:12 7h48:34 6h50:50 4h48:20 5h53:21 36h33:37 15h54:52 Diploma
17 33 CAIXACH Pilar ESP Coses de Muntanya Coses de Muntanya 4h06:20 7h06:13 7h48:34 6h50:49 5h32:35 5h53:21 37h17:52 16h39:07 Diploma
18 34 ARTAM Can TUR 4h45:34 9h15:25 8h11:30 5h52:07 5h28:55 5h41:35 39h15:06 18h36:21 Diploma
19 12 DELORENZI Massimo SUI 5h15:47 8h55:05 9h13:25 7h15:08 6h16:12 6h12:51 43h08:28 22h29:43 Diploma
20 26 MORENO Rodrigo MEX 5h06:35 8h46:48 10h26:55 8h03:54 5h48:15 5h53:41 44h06:08 23h27:23 Diploma
21 25 JANÉ Elvira ESP 5h28:50 10h00:30 10h26:37 8h06:14 7h01:58 7h04:24 48h08:33 27h29:48 Diploma
22 17 DA CRUZ Maria Da Luz POR Clube do Stress 5h21:46 9h16:13 11h01:01 7h55:21 7h14:54 8h19:24 49h08:39 28h29:54 Diploma
23 36 CASTRO Diego GER 5h39:43 11h37:56 11h25:23 8h17:30 6h52:22 7h07:09 51h00:03 30h21:18 Diploma
24 6 AZENHA Celia POR AA Lebres do Sado 5h57:07 10h13:03 11h00:52 9h25:28 7h18:10 8h28:09 52h22:49 31h44:04 Diploma
25 16 OLIVEIRA Jose Maria POR Clube do Stress 7h37:42 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 75h25:27 54h46:42 Diploma
26 32 ALMANSA GARCIA Daniel MEX 22h22:22 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 90h10:07 69h31:22 Diploma
26 22 SIMPSON Debbie GBR 22h22:22 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 90h10:07 69h31:22 Diploma
26 21 OAKES Fiona GBR Team Pearcy 22h22:22 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 90h10:07 69h31:22 Diploma
26 15 SOLANO BENITEZ Luis ESP 22h22:22 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 90h10:07 69h31:22 Diploma
26 10 MOSCETTI Christian SUI 22h22:22 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 90h10:07 69h31:22 Diploma
26 9 MIALDEA LOPEZ Cesar MEX 22h22:22 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 90h10:07 69h31:22 Diploma
26 4 SANCHIS LLUCH Salvador ESP 22h22:22 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 90h10:07 69h31:22 Diploma
26 3 CASAS GONZALEZ Andrés COL 22h22:22 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 33h33:33 90h10:07 69h31:22 Diploma